poniedziałek, 17 sierpnia 2009

Artystki festiwalu.

AGNIESZKA CZYŻEWSKA


Dyplom 1987 ASP w Krakowie - Wydział Grafiki w Katowicach. Pracownie: plakatu - prof. Tomasza Jury i malarstwa - prof. Jacka Rykały. więcej

agnieszka.allison@neostrada.pl
tel. 606237764




ELŻBIETA KURAJ
Urodziła się w 1956 roku w Sosnowcu. Jest absolwentką katowickiego Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w Pracowni Projektowania Książki prof. St. Kluski w 1892 roku. W latach 1995-1999 prowadziła „Galerię Obok’’ w Teatrze Małym w Tychach. Od 1999 roku pracuje w Katedrze Malarstwa Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie UŚ w Katowicach , obecnie na stanowisku profesora Uniwersytetu Śląskiego.
W latach 1986 - 2009 zorganizowała 48 indywidualnych wystaw malarstwa.
Brała udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Otrzymała 20 nagród i wyróżnień w konkursach malarskich.



REGINA LIPECKA

Urodzona w 1968 roku. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydział Malarstwa – w latach 1989-94. Dyplom w pracowni prof. Włodzimierza Kunza. W 1998 r. odbyła 6-cio miesięczny staż w Instytucie Sztuki i Techniki Bretanii Zachodniej w Breście (Francja). Zajmuje się twórczością artystyczną w dziedzinie malarstwa, rysunku, linorytu, sgraffito, projektowania witraży, pisze wiersze. więcej

e-mail: regina@lipecka.com.pl
www.lipecka.com.pl




EWA MATRAS jest absolwentką katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1998 roku otrzymała dyplom z medalem Rektora ASP. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.
Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem a także projektowaniem graficznym, między innymi w dziedzinie plakatu. W 2003 roku otrzymała wyróżnienie za plakat w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez CIOP.więcej


Kontakt: ematras@interia.eu

sobota, 1 sierpnia 2009

Cele wystawy.

Najważniejszym celem projektu jest kształtowanie postaw twórczych, zachęcanie odbiorców do reagowania w sposób twórczy, w tym również poprzez sztukę, na wszystko to, z czym musi się na co dzień mierzyć. Proponowany „trening estetyczny i poznawczy” pozwoli odbiorcy, nie tylko poznać samego siebie, ale także dostrzec nasz lokalny potencjał.


Kolejnym celem wystawy jest uświadomienie roli i wkładu kobiet w kształtowanie codzienności. Postaramy się zbudować dobrą atmosferę wokół sztuki w naszym mieście, zintegrować twórców i odbiorców sztuki, odbudować związki pomiędzy artystami różnych grup wiekowych. Projekt ma być interesująca propozycją dla koneserów sztuki, dla potencjalnych kolekcjonerów.


Ważnym zadaniem projektu będzie promocja miasta jako nowoczesnego, otwartego na sztukę miejsca na mapie kulturalnej kraju. Dołożymy starań by przedsięwzięcie było wydarzeniem o wysokiej wartości artystycznej i merytorycznej.